24 kwietnia gościliśmy w progach naszej szkoły wyjątkowego gościa. Z wizytą przybył do nas Wojewoda Opolski Pan Adrian Czubak. Było nam szczególnie miło, ponieważ w tym dniu odwiedził nas również gospodarz naszej gminy Pan Burmistrz Tadeusz Kauch. Spotkanie odbyło się w związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Wizyta Pana Wojewody miała charakter edukacyjno-patriotyczny. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w lekcji historii. Podczas kilkunastominutowej pogadanki, dzieci mogły dowiedzieć się jak obchodzić się i eksponować barwy narodowe oraz czym właściwie jest Konstytucja 3 Maja, a także jakie jest jej znaczenie na kartach historii Polski.

Na pamiątkę spotkania Pan Wojewoda wręczyła Pani Dyrektor „Wielki Atlas Historii Polski”, z którego od dziś będą mogli korzystać wszyscy uczniowie naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za odwiedziny, czujemy się wyróżnieni i mamy nadzieję na kolejne spotkania.