27 marca 2026r. tuż przed Świętami Wielkanocnymi społeczność szkolna oraz zaproszeni goście wspólnie przeżywali Misterium Paschalne przygotowane przez uczniów klas I-III. Wszystkich zebranych ciepło przywitała Pani Dyrektor Marzenna Staroszczyk. Misterium rozpoczęła scena pantomimy przedstawiająca narodziny człowieka i dokonywane przez niego wybory, przed którymi staje człowiek każdego dnia. Spotkaliśmy także małą dziewczynkę, odrzucającą przyjęcia swojego "krzyża". Towarzyszył jej Anioł pokazując innych ludzi i ich "krzyże", tłumacząc ich znaczenie... każdy z nas zmaga się z trudnościami w życiu codziennym, nie da się uniknąć "krzyża". Mogliśmy również wysłuchać pięknych pieśni w wykonaniu młodych aktorów. Po spektaklu zabrał głos Burmistrz Ujazdu Hubert Ibrom oraz ks. Józef Żyłka. Uczestniczenie w Misterium było okazją do zatrzymania się w pędzie codzienności i chwili refleksji.