Dziś uczniowie klasy IV przygotowali krótką, lecz bardzo uroczystą i podniosłą akademię z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja. Oficjalnego otwarcia apelu dokonała Przewodnicząca Szkoły, wprowadzając wszystkich w wyjątkowy, patriotyczny nastrój. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie zaprezentowali piękną i pełną refleksji scenkę, która w przystępny sposób ukazała okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju.
Młodzi artyści wykazali się nie tylko talentem aktorskim, ale także dużą dojrzałością i zrozumieniem znaczenia tego historycznego momentu. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy na chwilę przenieść się w czasie i lepiej poczuć wagę wolności, jedności i odpowiedzialności za ojczyznę.

Dziękujemy uczniom klasy IV oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości za piękną lekcję historii i patriotyzmu.
Nasi najmłodsi uczniowie również w wyjątkowy sposób uczcili zbliżające się Święto Konstytucji 3-go Maja. W klasach odbyły się pogadanki na temat zbliżających się Świąt Majowych, a następnie ubrani w piękne, galowe stroje, z dumą trzymając biało-czerwone flagi, wspólnie odśpiewali hymn narodowy oraz piosenkę "...To tutaj jest nasz wspólny dom...".