W piątek 29 maja, klasa 8 uczestniczyła w wycieczce do Ujazdu, której celem było poznanie historii miasta oraz jego najważniejszych zabytków. Naszą wizytę rozpoczęliśmy w Urzędzie Miejskim, gdzie oprowadzał nas burmistrz. Opowiedział nam o pracy urzędu oraz o tym, jak funkcjonuje samorząd lokalny. Dzięki temu mogliśmy lepiej poznać nasze miasto i dowiedzieć się, jak wygląda praca władz samorządowych. Następnie udaliśmy się na zamek w Ujeździe. Tam Pan Dariusz Ciapa bardzo ciekawie opowiedział nam historię zamku i miasta. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji o dawnych czasach oraz o ważnych wydarzeniach związanych z Ujazdem. Kolejnym punktem wycieczki była Studzionka, gdzie zwiedzaliśmy kościół i poznaliśmy jego historię. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, dzięki któremu mogliśmy lepiej poznać zabytki naszego regionu. Wycieczka była bardzo interesująca i pozwoliła nam poszerzyć wiedzę o historii naszego regionu.

W sobotę 30 maja, przy Domu Spotkań w Zimnej Wódce odbył się Piknik Rodzinny. Wszyscy spotkali się, aby wspólnie spędzić radosny czas na świeżym powietrzu. Wydarzenie rozpoczęło się występami artystycznymi przygotowanymi przez uczniów wszystkich klas i przedszkolaków, którzy zaprezentowali piosenki, tańce oraz krótkie inscenizacje. Publiczność nagradzała młodych artystów gromkimi brawami, a występy stały się pięknym wprowadzeniem do dalszej części pikniku. Po występach odbyło się uroczyste podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego CZYSTE POWIETRZE-LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody, a ich prace zostały zaprezentowane na specjalnej wystawie. 

Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku

Półkolonie w Ujeździe