Gminny Dzień Dziecka
- Szczegóły

2 czerwca odbył się VII Gminny Dzień Dziecka i Sportu pod patronatem Burmistrza Ujazdu Huberta Ibroma. Wszyscy uczniowie gminy Ujazd ubrani w koszulki z logo 800 lat Ujazdu przybyli tego dnia na ujazdowski stadion. Jak co roku, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji - dmuchane zamki, zawody sumo, malowanie twarzy, tatuaże... Można było z bliska przyjrzeć się pracy pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Tego dnia każdy mógł spróbować swoich sił w biegach zdobywając medal oraz grach zespołowych, a gdy zabrakło energii, posilić się ufundowanym rogalikiem i ugasić pragnienie wodą. Uczniowie wszystkich szkół przygotowali również i zaprezentowali na scenie swój taniec. Każdy wrócił do domu pełen wrażeń i radosnych wspomnień. Całość została zarejestrowana sprzętem zakupionym dzięki inicjatywie edukacyjnej Laboratoria Przyszłości! To był udany dzień! Dziękujemy!
Mamy rady na odpady
- Szczegóły

29 maja klasy I-III brały udział w spektaklu pt. „Gajowy Badura” - w ramach kampanii edukacyjnej „Mamy rady na odpady”. Przedstawienie odbyło się w szkole w Ujeździe i opowiadało o ludziach, którzy zaśmiecają las i nie dbają o środowisko. Wobec tego zwierzęta musiały wziąć sprawy w swoje łapki i sprzątać las, a przede wszystkim segregować śmieci. Dzieci biorąc udział w przedstawieniu mogły wzbogacić swoją wiedzę na temat prawidłowego postępowania z odpadami, co przyczyni się do czystości naszego otoczenia i ochrony przyrody.
Papier czerpany
- Szczegóły

26 maja naszą szkołę odwiedziła Pani Daria Szeliga z Biblioteki Miejskiej w Strzelcach, która wspólnie z Panią Agnieszką Kocurek przeprowadziła w klasach młodszych warsztaty. Dzieci poznały historię papieru oraz sposób jego wytwarzania kiedyś i współcześnie. Poznały odpowiedzi na pytania: jak powstaje papier czerpany, kiedy i gdzie został wynaleziony, ile kilogramów rocznie zużywa statystyczny Polak oraz ile drzew potrzeba na wyprodukowanie 1 tony papieru. Najciekawszym momentem zajęć było samodzielne wykonanie papieru dokładnie według wskazówek. Wspólna praca dostarczyła uczniom dużo zabawy. Na zakończenie mogliśmy wysłuchać bajki z wykorzystaniem Kamishibai - Papierowego Teatru, teatru obrazkowego, teatru ilustracji. Do wykonania zdjęć z tego wydarzenia wykorzystaliśmy aparat fotograficzny zakupiony dzięki inicjatywie edukacyjnej Laboratoria Przyszłości. Dziękujemy za ciekawe zajęcia!
Drodzy Ósmoklasiści!
- Szczegóły
Drodzy Ósmoklasiści! Przed Wami niezwykle ważny dzień – egzamin ósmoklasisty kończący szkołę podstawową. Życzymy, aby uzyskane wyniki pozwoliły Wam kontynuować naukę w wymarzonych szkołach, rozwijać wiedzę i spełniać swoje pasje. Trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!
Egzamin Ósmoklasisty
- Szczegóły

Już we wtorek 24 maja, uczniowie klasy VIII przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. Egzamin obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I–VIII. W 2023 roku, podobnie jak w roku ubiegłym, egzamin ósmoklasisty będzie obejmował wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych. Jest to egzamin obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.
HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2022/2023
W terminie głównym:
język polski - 23 maja 2023r. (wtorek) – godz. 9:00
matematyka - 24 maja 2023r. (środa) – godz. 9:00
język obcy nowożytny - 25 maja 2023r. (czwartek) – godz.9:00