Dzieci z oddziału przedszkolnego w PSP w Olszowej odpowiedziały na apel Pawła Machnika z Kadłuba, który zwrócił się z prośbą o zbieranie nakrętek plastikowych, potrzebnych na jego rehabilitację. Pawełek ma sześć lat i cierpi na porażenie czterokończynowe. Spotkaliśmy się z jego mamą, która opowiedziała nam o chorobie Pawła i odebrała zebrane nakrętki. Akcja będzie trwać przez cały rok szkolny. Niedługo spotkamy się z naszym małym bohaterem.

Przedszkolaki z Zimnej Wódki swoimi występami w konkursie "Śpiewamy i beromy po śląsku" udowodniły, że znają gwarę śląską i potrafią się nią posługiwać. W rywalizacji na szczeblu gminnym Karolina Izbicka, Kajetan Ciupka, Karolina Misch, Antoni Janota, Wojciech Matuszek, Wojciech Bachen i Filip Broncel uplasowali się na czołowych miejscach w kategorii grup przedszkolnych. Za swój występ otrzymali gromkie brawa.

Pasowanie na przedszkolaka i starszaka to wyjątkowa uroczystość, która w Przedszkolu w Zimnej Wódce, odbyła się 22 listopada. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gimnastycznej gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości dzieci był to bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania czyli dotknięcia ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką. Dla przedszkolaków zarówno maluszków i starszaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

W minionym tygodniu w naszej szkole dzieci miały okazję do udziału w różnych zabawach i konkursach. Andrzejki organizowane są przed rozpoczęciem się adwentu, dlatego jest to idealna okazja do ostatnich hucznych zabaw.

W poniedziałek, 26 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, który na całym świecie jest obchodzony od 2002r. Święto ustanowiono dokładnie w setną rocznicę wydarzenia, którego uczestnikami byli mały niedźwiadek i ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt. Aby dzieci poczuły atmosferę tego święta, poproszono pierwszoklasistów o przyniesienie swojego ulubionego Misia. Dzieci z grupy starszaków z Zimnej Wódki również przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Razem z nimi bawiły się i wesoło spędzały czas włączając się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.