Wyjątkowy nastrój panował w naszej szkole w piątek 9 listopada. Tego dnia wszyscy uczniowie ubrali się w galowe odświętne stroje, nie zabrakło również biało – czerwony kotylionów. Na sali pojawiły się piękne, patriotyczne dekoracje oraz wystawa wykonanych przez dzieci lapbooków poświęconych wielkim Polakom urodzonym na Opolszczyźnie. W tak podniosłej atmosferze czciliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęliśmy krótkim filmem, który przybliżył uczniom historię naszej Ojczyzny i dramatyczne lata, kiedy utraciliśmy wolność. Następnie dzieci wykonywały prace pod hasłem „Kartka urodzinowa dla Polski”. Redagowały dla Ojczyzny wyjątkowe, z serca płynące życzenia. Kolejnym punktem programu był międzyklasowy quiz wzorowany na telewizyjnym programie „Kocham Cię, Polsko!”. Tu trzeba było się wykazać nie tylko szeroką wiedzą historyczną, ale również zręcznością i szybkością. Punktualne o godzinie 11.11 na sali zapanowała przejmująca cisza.

W obecności pocztu flagowego i przy dźwiękach akompaniamentu uczniowie w skupieniu odśpiewali cztery zwrotki hymnu. Następnie, powtarzając za panią dyrektor, złożyli Rzeczpospolitej uroczyste ślubowanie. Przyrzekali być mądrymi, odważnymi Polakami, szanować polską mowę i walczyć o dobre imię Polski. Klasy młodsze odtańczyły poloneza a następnie o godzinie 11.11 wspólnie z przedszkolakami odśpiewały hymn Polski. Wcześniej dzieci obejrzały film o dziejach naszej Ojczyzny, wykonały prace plastyczne oraz książeczki "Młodego Patrioty". Ten dzień to dla całej społeczności szkolnej wyjątkowa lekcja patriotyzmu. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, bowiem swoją postawą i zaangażowaniem pokazali, że Ojczyzna zajmuje ważne miejsce w ich sercu.