6.12.2019 r. odbył się już po raz XV Międzywojewódzki Konkurs Kolęd w Języku Niemieckim "Es Weihnachtet". Konkurs jest organizowany przez Szkołę Podstawową w Błotnicy Strzeleckiej a patronat honorowy konkursu objęli: Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu, TSKN - Koło w Błotnicy Strzeleckiej, Starosta Strzelec Opolskich, Burmistrz Strzelec Opolskich, Burmistrz Toszka, Burmistrz Ujazdu i Wójt Jemielnicy.

Już od kilku lat biorą w nim udział uczniowie naszej szkoły, zdobywając czołowe miejsca i wyróżnienia.
W tym roku naszą szkołę reprezentowała Agatka Michalska (kl. III) w kategorii kl. I-IV. Zaśpiewała kolędę "Dezemberträume" Rolfa Zuckowskiego i zdobyła I miejsce. Natomiast w kategorii kl. V-VIII wystąpiły dziewczyny z klasy VI: Natalia Płachetka, Nikola Białas, Klaudia Voigt oraz z klasy V: Oliwia Jaciuk i Flawia Lis z kolędą "Mitten in der Nacht" zajmując II miejsce.
W kategorii symbole adwentowo-bożonarodzeniowe prace wykonali:

Natalia Prusko (kl. V) - kalendarz adwentowy - III miejsce
Aleksander Sikorski - szopka bożonarodzeniowa
Emilia Namyślik - wieniec adwentowy
Karolina Świerk - stroik bożonarodzeniowy
Fabian Lis - lampion roratni.
Prace konkursowe można było przeznaczyć na licytację lub jako prezent dla seniorów z Domów Opieki Społecznej w Strzelcach Op., Szymiszowie i Porębie. Rodzice wyrazili zgodę i prace naszych uczniów zostały zlicytowane w ww. szczytnym celu.
Rodzicom serdecznie dziękujemy również w imieniu organizatorów a zwycięzcom gratulujemy sukcesu!
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, słodki upominek a zwycięzcy dodatkowo nagrody i statuetkę (I miejsce)