18 marca w poniedziałek w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły i przedszkola do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy. Na lekcjach języka angielskiego dzieci poznały historię o Świętym Patryku, rozwiązywały różne zadania związane z tym świętem oraz kolorowały kolorowanki. Na zajęciach nie zabrakło również wesołych tańców oraz śpiewów. Na dzieci czekała niespodzianka zielona koniczyna. To właśnie koniczyna jest symbolem Dnia Świętego Patryka, która ma przynieść szczęście. Wszyscy, tego dnia mogli sobie zrobić zdjęcie w fotobudce z symbolami Dnia Świętego Patryka w przebraniu skrzata. Pamiętaliśmy również o przedszkolakach, które także wzięły udział w obchodach tego święta. Dzień Świętego Patryka cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród naszej społeczności szkolnej i sprawił wszystkim wielką przyjemność. Mamy nadzieję, iż obchody tego święta staną się tradycją w naszej szkole.