Gminny etap konkursu recytatorskiego z języka  niemieckiego "Młodzież recytuje poezję" / "Jugend trägt Gedichte vor" odbył się w Ujeździe 15 marca 2024r. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów w trzech kategoriach. 
kl. I – III - Magdalena Wąsowicz, Zofia Grzywocz, Emilia Iwanek, Zofia Błaszczyk, Aleksander Proksza 
kl. IV – VI - Wojciech Matuszek, Pola Proksza, Maja Sikorska, Natalia Wysada, Emilia Kotyrba 
kl. VII - Agata Michalska
Wszyscy świetnie zaprezentowali swoje wiersze na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe. Pięcioro naszych uczniów zajęło czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach:
Magdalena Wąsowicz i Zofia Błaszczyk - III miejsce
Wojciech Matuszek - III miejsce
Emilia Kotyrba - IV miejsce
Agata Michalska - IV miejsce
Każdy uczestnik otrzymał upominek a zwycięzcy etapu gminnego również dyplomy. Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy występów! Trzymamy dalej kciuki za Wojtka i Agatę, którzy będą brać udział w kolejnym etapie - rejonowym.